BudowaDom

Co na balkon. Kamienny dywan, płytki, drewno czy płyty betonowe?

Nadszedł sezon letni, a więc okres w którym korzystając z faktu, iż dysponujemy choć odrobinę większą ilością wolnego czasu niż ma to miejsce zazwyczaj, przystępujemy do różnej maści prac konserwacyjnych i naprawczych. Wielu z naszych czytelników zapewne żywo zainteresowanych będzie zmianą prezencji swojego balkonu. Jest to przestrzeń użytkowo-rekreacyjna, z której w ciepłe letnie dni i wieczory wręcz uwielbiamy korzystać, co jednak zrobić w sytuacji, gdy przestaje się ona prezentować tak dobrze jak miało to miejsce jeszcze do niedawna? Czy zdecydować się na płytki, drewno, płyty betonowe, czy też na ostatni krzyk mody w branży, a więc kamienny dywan?

Naszym zdaniem minęły już czasy kiedy to beton uznawany jest za element dekoracyjny. Oczywiście, stanowić może podstawę podłoża, nie powinno się jednak z niego robić głównego elementu dekoracyjnego naszego balkonu. W przypadku braku odpowiedniego zadaszenia problematyczne okazać się mogą także panele drewniane, które to na skutek ekspozycji na ulewne deszcze, silne mrozy oraz saharyjskie słońce mogą z biegiem czasu zacząć się odkształcać, natomiast ich ogólny wygląd pozostawiać będzie wiele do życzenia.

Może więc najlepszym rozwiązaniem okażą się płytki? Jest to rozwiązanie wybierane przez lwią część konsumentów poszukujących idealnego wręcz konsensusu pomiędzy jakością a ceną. Jeżeli jednak zaniedbamy odpowiednie odwodnienie, a dodatkowo nie zabezpieczymy podłoża przed zawilgoceniem, wyroby te także okazać się mogą suboptymalne w kwestii długowieczności, jako że na skutek wilgoci o którą w naszym klimacie nie trudno mogą one zacząć pękać, co z kolei wymusi na nas konieczność ich wymiany.

Kamienne dywany – z naszych obserwacji wynika, że pomimo że jest to rozwiązanie nieco droższe od swoich opisywanych powyżej odpowiedników, to jednak sprawdzi się wręcz idealnie w naszym wymagającym klimacie, oferując konsumentom idealną synergię pomiędzy zapierającym dech w piersiach wyglądem a wytrzymałością. Jak wiadomo kamień jest niemalże niepodatny na uszkodzenia mechaniczne, regularne wahania temperatur, niekorzystne warunki atmosferyczne, jak również na inne czynniki zewnętrzne, które w znacznej mierze mogłyby zaszkodzić płytkom, panelom…a nawet elementom wykończeniowym na bazie betonu.

Powłoka zewnętrzna takiego kamiennego dywanu jest także wysoce odporna na ścieranie, więc nawet w sytuacji, gdy na naszej przestrzeni użytkowo-rekreacyjnej regularnie organizować będziemy spotkania dla rodziny czy znajomych, możemy mieć przekonanie graniczące niemalże z pewnością, iż regularne ich przemieszczanie się po tejże przestrzeni nie spowoduje powstania nieelegancko wyglądających rys i otarć, które to są ogromną bolączką zgłaszaną przez posiadaczy podłóg balkonowych bazujących na wykorzystaniu paneli drewnianych. Kamienny dywan nie wymaga także jakiejkolwiek konserwacji czy też prac upiększających – od razu po jego ułożeniu jest on gotowy do użytkowania, natomiast o jego istnieniu na naszym balkonie z pewnością szybko zapomnimy – stanie się on bowiem nieodłącznym jego elementem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *