Dom

Kleje do systemów ociepleń – rodzaje

Wiele mówi się ostatnio o różnorakich systemach ociepleń – nie powinno to dziwić, szczególnie z uwagi na fakt, iż do Polski już na dobre dotarła moda na budowle energooszczędne, a więc takie, w przypadku których koszty, które ponieść musi użytkownik celem utrzymania zadowalającej temperatury panującej w ich wnętrzu są znacznie niższe niż miałoby to miejsce w przypadku zastosowania rozwiązań standardowych. Dom energooszczędny to nie tylko szczelne i wykonane z najwyższej jakości materiałów drzwi oraz okna – to także specjalistyczne systemy ociepleń budynków, które to nakładane mogą być na poszczególne ściany w sposób ręczny lub też maszynowy.

Jeżeli do poprawy wyglądu naszego obiektu mieszkalnego lub użytkowego przystępujemy samodzielnie, nie możemy zapominać, że aby nałożona warstwa ocieplająca prawidłowo pełniła swoją funkcję, a dodatkowo utrzymywała się na powierzchni ściany przez długi okres czasu, konieczne jest zastosowanie kleju renomowanej firmy, któremu niestraszne są nawet najtrudniejsze warunki atmosferyczne.

Dostępne na polskim rynku kleje do systemów ociepleń podzielić można na dwie główne grupy – zależnie od tego na jaki system ociepleń się zdecydujemy, do przymocowania poszczególnych jego elementów do ściany zewnętrznej lub wewnętrznej użyjemy kleju do styropianu lub do wełny mineralnej. W sytuacji gdy podejmiemy się docieplania domu, firmy lub sklepu samodzielnie, z całą pewnością będziemy mieli świadomość jaki typ systemu nabyliśmy, jeżeli natomiast zadanie to realizuje za nas wyspecjalizowana firma, możemy być niemalże pewni, że jej przedstawiciele rozpoczną powierzoną im pracę już zaopatrzeni we właściwe kleje, narzędzia oraz panele ocieplające.

Dobór właściwego kleju gwarantuje, że raz przymocowany system nie zacznie z biegiem czasu odchodzić od ściany, niezależnie czy wykorzystamy go wewnątrz danego pomieszczenia czy też potwierdzimy bezpośrednio do zewnętrznej fasady budynku. Pragniemy także uspokoić, że różnica cenowa występująca pomiędzy klejem do styropianu a jego odpowiednikiem dedykowanym wełnie mineralnej jest wręcz marginalna, co oznacza, że nie musimy się obawiać, iż decydując się na określony rodzaj systemu będziemy musieli na przygotowania przeznaczyć znacznie większą sumę pieniędzy niż gdybyśmy zdecydowali się na jego alternatywę. Dość powiedzieć, że wysokiej jakości produkty renomowanej firmy zakupić możemy już w cenie 25-30 złotych za wydajne opakowanie 25. kilogramowe, a więc niezależnie od systemu jaki chcemy wykorzystać do zwiększenia wydajności termicznej naszego budynku, nie będziemy narażeni na wydrenowanie naszego portfela.

Przestrzegamy jedynie przed zakupem – czy to w Internecie czy też bezpośrednio w sklepie stacjonarnym – klejów marek, których nie znamy oraz których opinii nie jesteśmy w stanie sprawdzić w Sieci. Niekiedy są one oferowane konsumentom w nadzwyczaj niskich cenach, które niekiedy nie przekraczają nawet 15 złotych, co już na etapie rozważania odpowiednich klejów do systemów dociepleń powinno wywołać zdziwienie lub podejrzliwość. Będzie to reakcja słuszna, bowiem jak wynika z naszych obserwacji – wyroby takie legitymują się suboptymalną jakością, co oznacza że mocowane przy ich pomocy panele mogą odpadać nawet po kilku miesiącach od montażu, czego z całą pewnością pragnęlibyśmy uniknąć!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *