Dom

Okna i drzwi przesuwne – gdzie i dlaczego warto instalować?

Okna oraz drzwi przesuwne już na dobre wpisały się w standardy budowlane panujące w naszym kraju. Dlaczego tak się dzieje? Okazuje się bowiem, że wręcz doskonale sprawdzają się one jako element wykończenia tarasów, balkonów oraz powierzchni rekreacyjnych, szczególnie z uwagi na fakt, iż poza ich otwarciem lub zamknięciem, mogą one pozostać lekko uchylone. Sprawia to, że do wnętrza pomieszczenia, do którego one prowadzą wpada przyjemne, świeże powietrze z zewnątrz, jednakże możliwe jest uniknięcie niezdrowych dla organizmu oraz mogących powodować niemałe szkody (głównie przyjmujące formę porozbijanych elementów dekoracyjnych) przeciągów.

Komponenty takie umożliwiają tak zwaną mikroregulację, a więc powolny, acz skuteczny przepływ powietrza przy minimalnym jedynie uchyleniu okna lub drzwi. Rozwiązanie to sprawdzi się wręcz idealnie w sezonie jesiennym lub wiosennym, kiedy to temperatura na zewnątrz pozostawia jeszcze nieco do życzenia i niezbyt dobrym pomysłem jest pozostawienie elementów wykończeniowych prowadzących do wnętrza naszego domu otwartych na oścież przez całą noc. Wtedy właśnie możemy zdecydować się na wyłącznie delikatne rozszczelnienie naszych okien lub drzwi, mając gwarancję, że zapewnią one bezpieczną dla zdrowia wymianę powietrza jednocześnie nie wyziębiając nadmiernie pokoju, w którym przebywamy.

W przypadku, gdy zdecydujemy się na zakup drzwi przesuwnych, musimy pamiętać, że ich konstrukcja najczęściej opiera się na jednym skrzydle aktywnym, drugie natomiast pełni rolę pasywną, a więc zmiana jego położenia nie jest możliwa. Jeżeli pragniemy zadbać dodatkowo o swoje bezpieczeństwo, klamkę pozwalającą na otwieranie oraz uchylanie opisywanych w ramach dzisiejszego artykułu elementów wykończeniowych wzbogacić możemy o specjalny zamek z kluczykiem, dzięki czemu ryzyko, iż podczas naszej nieobecności czy też pod osłoną nocy do naszego domu lub mieszkania wkradnie się osoba niepożądana znacznie spadnie.

Sięgając po drzwi oraz okna uchylane powinniśmy zdecydować się na zakup wyrobów renomowanych firm – będzie to gwarancją, że materiały z których są one wykonane spełnią wszelkie nasze wymogi odnośnie jakości, izolacji termicznej oraz wygłuszenia, a dodatkowo służyć nam będą przez wiele długich miesięcy bez konieczności jakiejkolwiek konserwacji. Warto bowiem wiedzieć, że produkty dostarczane przez przedsiębiorstwa cieszące się dobrą estymą na rynku mają charakter bezobsługowy, a więc po ich pierwszym montażu ingerencja użytkownika w ich funkcjonowanie ograniczona jest do absolutnego minimum. Wysoce zalecane jest także zasięgnięcie porady sprzedawcy odnośnie modelu, który oferowałby nam optymalny stosunek jakości do ceny. Specjalista będzie także w stanie doradzić nam idealnie wpisujący się w nasze oczekiwania materiał, z którego wykonane są skrzydła, a także ilość szyb składających się na wyrób. Ze swojej strony rekomendujemy systemy trzyszybowe, jako że zapewniają one komfort akustyczny i doskonałą izolację termiczną przy jednoczesnej pełnej przejrzystości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *