Przemysł

Węże asenizacyjne – jakie parametry są najważniejsze charakterystyka

Jak już niejednokrotnie informowaliśmy naszych czytelników zainteresowanych wyrobami gumowymi oraz wszelkiej maści przewodami, niezwykle istotnym wchodzącym w skład naszej oferty produktem, który to dodatkowo przeszedł na przestrzeni kolejnych lat niezwykłą wręcz metamorfozę są węże asenizacyjne, a więc takie, które wykorzystywane są do usuwania nieczystości z szamb prywatnych oraz przemysłowych.

Załóżmy, że potrzebujemy tego typu wyrobu na własne potrzeby lub też celem prowadzenia działalności gospodarczej zorientowanej na oczyszczanie ścieków. Na jakie parametry węża powinniśmy zwrócić uwagę, aby mieć pewność, że wybieramy produkt z najwyższej półki, który to służyć nam będzie przez długie miesiące lub nawet lata bez konieczności naprawy czy też wymiany na nowy? Przede wszystkim zadbać powinniśmy, aby wyrób taki wykonany był z najwyższej jakości materiałów. W branży króluje przede wszystkim elastyczna guma, ułatwiająca transport nieczystości oraz zapewniająca maksimum elastyczności przy jednoczesnym minimalnym ryzyku powstania jakichkolwiek nieszczelności. Jeżeli zdecydujemy się na wąż asenizacyjny klasy premium, możemy mieć pewność, że wąż zostanie dodatkowo wzbogacony o powłokę ochronną wykonaną z tekstyliów lub też drutu stalowego. Znacznie zwiększy to odporność węża asenizacyjnego na uszkodzenia mechaniczne oraz na pracę w trudnych warunkach.

W zależności od typu szamba, które pragniemy regularnie oczyszczać, musimy także upewnić się, że średnica szlauchu jest odpowiednio duża, umożliwiając tym samym bezproblemowe usunięcie ścieków i ich transport. Co ciekawe, od długości oraz średnicy przewodu uzależnione jest także optymalne ciśnienie pracy oraz ciśnienie rozrywające, które może spowodować nieodwracalne uszkodzenie produktu, szczególnie w przypadku długotrwałej eksploatacji w niesprzyjających warunkach. W wyrobach z niższej półki ciśnienie pracy nie przekracza 0,5 MPa, jednakże jeżeli zdecydujemy się nabyć węże renomowanych producentów, możemy mieć pewność, że nawet w przypadku osiągnięcia ciśnienia na poziomie 0,7 do 1 MPa będziemy mogli pracować bez obaw o przerwanie integralności strukturalnej produktu.

Pod uwagę wziąć należy również długość nabywanego szlauchu, bowiem niejednokrotnie po odejściu od kasy okazać się może, że wąż który kupiliśmy jest za krótki, przez co nie jest możliwe transportowanie przy jego pomocy nieczystości na odpowiednią odległość, czy to do zawczasu przygotowanego zbiornika, czy to do pojemnika specjalnie przystosowanego do tego celu pojazdu. Niejednokrotnie o wiele lepszym rozwiązaniem okazuje się zakup wyrobu nieco dłuższego, który zagwarantuje nam większą uniwersalność, a tym samym zwiększy komfort pracy. Przed podjęciem ostatecznej decyzji zalecamy także sprawdzenie klasy bezpieczeństwa produktu, jak również określenia temperatur, w jakich może on bez jakichkolwiek problemów pracować – wysokiej jakości wąż asenizacyjny powinien nam bowiem pozwalać na oczyszczanie ścieków w temperaturach otoczenia wahających się od minus trzydziestu do nawet plus sześćdziesięciu stopni Celsjusza. Mniejsze „widełki” mogą jasno wskazywać na produkt suboptymalnej jakości lub też taki, który nie jest przystosowany do zastosowań przemysłowych!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *